سوال مطرح شده در تاریخ 25/09/1398 ساعت 01:19 توسط محمدسجاد هیروندی:

+سلام و خداقوت به پرسنل عزیز پایگاه سایبری

مختصر سوالی دارم که فراموشم شده و هرچقدر هم که تو جزواتم میگردم اون رو پیدا نمی کنم، 

من یه listview دارم که به بانک اطلاعاتم متصل هستش و می خوام مثلا زمانیکه یه اندیس رو انتخاب کردم یا اصلا جستجویی انجام بشه، علاوه بر اینکه توی لیست جستجو انجام بشه، میخوام اون انتخابی که شده رو ببینم، درواقع focuse بشه روی اندیسی که انتخاب کردم؛ 

تو ذهنم این کد اومد ببینید کجای این کدم مشکل داره؟

ListView1.Items(25).Selected = True

ListView1.Items(25).Focused = True

ListView1.Select()

با تشکر از شما و تیم خوبتون، منتظر جوابتون هستم، مهندس محمدسجاد هیروندی یاسوج.

-پاسخ کارشناس: 
باعرض سلام و ادب و احترام خدمت شما کاربر عزیز و گرامی
بصورت تخصصی تر شما میخواید که Index یا Item که در Listview مورد نظرتان است (حالا چه بصورت انتخابی عدد 25 در مثال شما و چه بصورت جستجویی Find) علاوه بر اینکه Item مورد نظر انتخاب بشود، بطور خودکار Scrollbar و پنجره Listview بروی آن آیتم قرار بگیرد.
درخصوص کدهایی که نوشته شده است تقریبا راه را درست رفتید منتهی نیاز هست یک خط به انتهای این کد ها اضاف گردد.

ListView1.Items(per_dayyear - 1).Selected = True
ListView1.Items(per_dayyear - 1).EnsureVisible()

باتشکر فراوان

پاسا | دانلود نرم افزار بانک جامع اسامی جهت انتخاب اسم فرزند تازه متولد شده

پاسا | دانلود نرم افزار بیوگرافی شهدای مدافع حرم

پاسا | پاسخگوی برخط به سوالات کاربران تیم نرم افزاری پایگاه سایبری استان خوزستان

پاسا | پاسخ به سوال کاربران | آموزش Pick From Drop-down List در نرم افزار صفحه گسترده Excel

آموزش نصب ویندوز 10 از طریق UEFI و BIOS

پاسا | پاسخ به سوالات برنامه نویسی | انتخاب یک کنترل control به شکل دینامیک dynamically و با استفاده از یک رشته string

پاسا | پاسخ به سوالات برنامه نویسی | بدست آوردن نوع کنترل های روی فرم vb.net

,listview1 ,items ,listview ,رو ,بصورت ,    ,listview1 items ,items 25 ,دارم که ,selected true

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ablefor مرکزفرهنگی ،هنری ،ادبی شماره 2بانه meibdominez hashemieghbal هارمونی باران مطالب اینترنتی معرفي و بررسي برندهاي لوازم آرايشي و بهداشتي nazambarrco rashed مدرسه علمیه أمیرالمؤمنین(ع)درگز-واحدپژوهش